Sort by

mia dolan has logged 37 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Super 8

Super 8

2011
×
★★½
Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★
Edit this entry  
22
In the Fade

In the Fade

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★
Edit this entry  
18
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
One Day

One Day

2011
×
★★★★
Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: The Tall Grass

Love, Death & Robots: The Tall Grass

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★½
Edit this entry  
12
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
Read the review Edit this entry  
10
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★
Edit this entry  
09
Maurice

Maurice

1987
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Climb

The Climb

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mainstream

Mainstream

2020
×
★½
Edit this entry  
06
The Founder

The Founder

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Edit this entry  
03
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
Edit this entry  
02
Moon

Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
02
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★½
Edit this entry