Sort by

justmiaslife has logged 27 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Beckett

Beckett

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★
Edit this entry  
26
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Last Unicorn

The Last Unicorn

1982
×
★★★
Edit this entry  
18
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Schumacher

Schumacher

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Romeo & Juliet

Romeo & Juliet

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
Goodbye Berlin

Goodbye Berlin

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Blood Brothers: Malcolm X and Muhammad Ali

Blood Brothers: Malcolm X and Muhammad Ali

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★½
Edit this entry  
12
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★½
Edit this entry  
10
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
Matilda

Matilda

1996
×
★★★½
Edit this entry  
05
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
Edit this entry  
04
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
01
L.A. Story

L.A. Story

1991
×
★★★
Edit this entry