Sort by

Camilo has logged 368 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★
Edit this entry  
31
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mass

Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Flee

Flee

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Belle

Belle

2021
×
½
Edit this entry  
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ninjababy

Ninjababy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midnight

Midnight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
09
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
07
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Humans

The Humans

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Devil

Devil

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Nitram

Nitram

2021
×
½
Edit this entry  
29
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
½
Edit this entry  
28
Wide Awake

Wide Awake

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Duel

Duel

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
Edit this entry  
22
Signs

Signs

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
21
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Glass

Glass

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Split

Split

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
19
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★★
Edit this entry