RSS feed for JustRadu

JustRadu has logged 409 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Kidnapped

Kidnapped

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Aferim!

Aferim!

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Network

Network

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Adventures of Prince Achmed

The Adventures of Prince Achmed

1926
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hush

Hush

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Alice

Alice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry