• House of Gucci

    ★★★

  • Malfunction: The Dressing Down of Janet Jackson

  • Michael Che: Shame the Devil

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Untold: Malice at the Palace

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Loki

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • The Virtuoso

    ★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Happily

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • TINA

    ★★★★

  • Biggie: I Got a Story to Tell

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

  • The Little Things

    ★★

  • WandaVision

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

  • News of the World

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Stylist

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • Peninsula

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★½

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • Basketball County: In the Water

  • Arkansas

    ★★★½

  • Beastie Boys Story

  • Magnum Dopus: The Making of Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Uncorked

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Skywalker Legacy

    ★★★★

  • Mulan

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Banker

    ★★½

  • The Way Back

    ★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • The Pharmacist

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Wendy

    ★★½

  • The Social Dilemma