• 2048: Nowhere to Run

    ★★★½

  • Downsizing

    ★★★½

  • Brad's Status

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★½

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • The Ritual

    ★★★½

  • My Generation

    ★★★

  • The Third Murder

    ★★★½

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Hostiles

    ★★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Brawl in Cell Block 99

    ★★★★

  • Caniba

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Film Stars Don't Die in Liverpool

    ★★★½

  • Zama

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • 2036: Nexus Dawn

    ★★★

  • Death Note

    ★★

  • Logan Lucky

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★½

  • American Made

    ★★★½

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • 6 Days

    ★★★

  • The Dark Tower

    ★★

  • Detroit

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Shot Caller

    ★★★½

  • Rough Night

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • The Villainess

    ★★★½

  • My Cousin Rachel

    ★★★½

  • Loveless

    ★★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • I Am Not a Witch

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Claire's Camera

    ★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • The Square

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Baywatch

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Jawbone

    ★★★½

  • Blade of the Immortal

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • King Arthur: Legend of the Sword

  • I Am Heath Ledger

    ★★★★

  • The Endless

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Gifted

    ★★★½

  • Going in Style

    ★★★

  • The Trip to Spain

    ★★★★

  • Five Came Back

    ★★★★

  • The Zookeeper's Wife

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★½

  • Life

    ★★★

  • Veronica

    ★★★