• House of Gucci

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Over the Moon

    ★½

  • Soul

    ★★★★

  • This Is Paris

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • My Spy

    ★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • Watchmen

    ★★½

  • Gemini Man

    ★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • 1BR

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★

  • The Happytime Murders

    ★★★★

  • The Meg

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • BlacKkKlansman

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • American Made

  • Get Out

    ★★★★★

  • Wind River

    ★★★½

  • 13th

  • The Girl on the Train

    ★★★½

  • The Shallows

  • The Nice Guys

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★½

  • Force Majeure

    ★★★★½

  • Grand Piano

    ★★★★

  • Spring Breakers

    ★★★½

  • Frances Ha

  • Safety Not Guaranteed

    ★★★½

  • Black Swan

  • Splice

    ★★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★★

  • The Diving Bell and the Butterfly

    ★★★★★

  • Smiley Face

    ★★★★

  • Teeth

  • Children of Men

    ★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★

  • Marie Antoinette

  • The Producers

  • Kiss Kiss Bang Bang

    ★★★★

  • Downfall

    ★★★

  • Saved!

  • Elf

  • Holes

    ★★★★½

  • Chicago

  • Catch Me If You Can

  • Eight Crazy Nights

  • The Powerpuff Girls Movie

    ★★½

  • Panic Room

    ★★½

  • Crossroads

  • How the Grinch Stole Christmas

    ★★