Sort by

Juul_i has logged 16 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Shot in the Dark

A Shot in the Dark

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
In the Company of Men

In the Company of Men

1997
×
Edit this entry  
01
This Is Paris

This Is Paris

2020
×
Read the review Edit this entry