• Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Four Roads

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • All Light, Everywhere

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Heart Attack

    ★½

  • Her Socialist Smile

    ★★★½

  • Still Processing

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Disciple

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

    ★★★

  • Josep

    ★★★

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • Digital Video Editing with Adobe Premiere Pro: The Real-World Guide to Set Up and Workflow

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • All Hands on Deck!

    ★★★★

  • Undine

    ★★★★

  • The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

    ★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Voices in the Wind

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Ashfall

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • The Fall

    ★★★

  • Gamak Ghar

    ★★★

  • Special Actors

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • The Twentieth Century

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • About Endlessness

    ★★★½

  • The Egg

    ★★★

  • Ema

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • ROMEO

    ★★

  • The House of Us

    ★★★

  • Jesters: The Game Changers

    ★½

  • Nimic

    ★★★

  • EXIT

    ★★½

  • A Month of Single Frames

    ★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • The Distance Between Us and the Sky

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Olla

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★