• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Hatching

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • The Whole Truth

    ★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • A House on the Bayou

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Old

    ★★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★★½

  • The Deep House

    ★★★½

  • Infinite

    ★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • The Unholy

    ★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Behind Her Eyes

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★½

  • Nocturne

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★½

  • The Paramedic

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • You Should Have Left

    ★★★

  • The Dark and the Wicked

    ★½

  • The Occupant

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Rattlesnake

    ★★★★

  • Countdown

    ★★★

  • Eli

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • 1BR

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Ma

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Silence

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ½

  • The Curse of La Llorona

    ★½

  • Us

    ★★★★★

  • I See You

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • The Prodigy

    ★★★½