Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Farm

The Farm

2018
×
Edit this entry  
24
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
Delirium

Delirium

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Babysitters

The Babysitters

2007
×
★★★
Edit this entry  
02
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Nocturne

Nocturne

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
1BR

1BR

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Lemon Popsicle

Lemon Popsicle

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Ma

Ma

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Edit this entry  
30
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Edit this entry  
24
XX

XX

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Only the Strong

Only the Strong

1993
×
★★★★
Edit this entry  
19
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★★★★
Edit this entry