Juyo has logged 62 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Ring Two

The Ring Two

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Censor

Censor

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
10
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
When a Stranger Calls Back

When a Stranger Calls Back

1993
×
★★½
Edit this entry  
28
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
27
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Dorm

The Dorm

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
Wind Chill

Wind Chill

2007
×
★★★★
Edit this entry  
21
Superhero Movie

Superhero Movie

2008
×
★★½
Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
20
Lamb

Lamb

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Flightplan

Flightplan

2005
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Infinite

Infinite

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
17
The Perfect Host

The Perfect Host

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Bus 174

Bus 174

2002
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Unholy

The Unholy

2021
×
★★
Edit this entry  
01
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
The Farm

The Farm

2018
×
Edit this entry  
24
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Edit this entry  
04
Delirium

Delirium

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Raw

Raw

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★½
Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Edit this entry