RSS feed for Juzo
  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • The Photograph

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • The Rhythm Section

    ★½

  • Downhill

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • The Good Liar

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Phil Tippett: Mad Dreams and Monsters

    ★★★½

  • Western Stars

    ★★★

  • Harriet

    ★★★

  • The Song of Names

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • The Cave

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Aeronauts

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • The Truth

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • The Kitchen

    ★★½

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★½

  • Pavarotti

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★

  • Domino

    ★★½

  • Ma

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • Zombi Child