• Cry Macho

    ★★

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • F9

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Boogie

    ★½

  • The Mauritanian

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Censor

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ½

  • The Little Things

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • 537 Votes

    ★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★½

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½