Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Read the review Edit this entry  
05
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Despicable Me 3

Despicable Me 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Getaway

Getaway

2013
×
Read the review Edit this entry  
22
Lights Out

Lights Out

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Eater

Eater

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Batman: Assault on Arkham

Batman: Assault on Arkham

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
La Maison en Petits Cubes

La Maison en Petits Cubes

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry