RSS feed for Joe
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Diary of a Madman

Diary of a Madman

1963
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Possum

Possum

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
13
All the Creatures Were Stirring

All the Creatures Were Stirring

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
A Christmas Horror Story

A Christmas Horror Story

2015
×
★★★
Edit this entry  
03
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★½
Edit this entry  
01
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★
Edit this entry  
01
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★★½
Edit this entry  
29
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Malevolence 3: Killer

Malevolence 3: Killer

2018
×
Edit this entry  
22
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Witch in the Window

The Witch in the Window

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hush

Hush

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bereavement

Bereavement

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tales from the Hood 2

Tales from the Hood 2

2018
×
Edit this entry  
05
Dracula

Dracula

1958
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Trick or Treat

Trick or Treat

1986
×
★★★
Edit this entry  
03
The Worst Witch

The Worst Witch

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★
Edit this entry  
25
Men, Women & Children

Men, Women & Children

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Edit this entry