Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Game of Thrones: The Last Watch

Game of Thrones: The Last Watch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Basic Sanitation: The Movie

Basic Sanitation: The Movie

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
High Heels

High Heels

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kaleidoscope

Kaleidoscope

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Uma Quase Dupla

Uma Quase Dupla

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Porteiro Dormindo

Porteiro Dormindo

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Noise

Noise

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Marighella

Marighella

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Grounded: Making The Last of Us

Grounded: Making The Last of Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Luther: The Fallen Sun

Luther: The Fallen Sun

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Murder by Numbers

Murder by Numbers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Close

Close

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Is There a Killer in My Family?

Is There a Killer in My Family?

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Barren Lives

Barren Lives

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Motivational Speaker

Motivational Speaker

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Adam

Black Adam

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tusk

Tusk

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Offering

The Offering

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Superman: Legacy

Superman: Legacy

2025
×
Read the review Edit this entry  
02
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Through The Shadow

Through The Shadow

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry