jw12345 has logged 213 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wounds

Wounds

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Stargate

Stargate

1994
×
Read the review Edit this entry  
07
My Significant Other

My Significant Other

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jexi

Jexi

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jerry Maguire

Jerry Maguire

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Your Girlfriend

Your Girlfriend

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Luce

Luce

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Tyrel

Tyrel

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Men Who Stare at Goats

The Men Who Stare at Goats

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry