RSS feed for John

John has logged 21 entries for films during January 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
30
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Lords of Dogtown

Lords of Dogtown

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
21
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Edit this entry  
21
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★★½
Edit this entry  
19
Room

Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Wheels on Meals

Wheels on Meals

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Dogma

Dogma

1999
×
★★★½
Edit this entry  
14
Truly Madly Deeply

Truly Madly Deeply

1990
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Kevin Hart: Seriously Funny

Kevin Hart: Seriously Funny

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
07
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry