RSS feed for Joel

Joel has logged 36 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★½
Edit this entry  
30
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★½
Edit this entry  
30
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The BFG

The BFG

2016
×
★½
Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Borrowed Hearts

Borrowed Hearts

1997
×
★★
Edit this entry  
23
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Weight of Water

The Weight of Water

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ghosts of the Abyss

Ghosts of the Abyss

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last King of Scotland

The Last King of Scotland

2006
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Great Wall

The Great Wall

2016
×
Read the review Edit this entry  
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Boss Baby

The Boss Baby

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Edit this entry