Justin has logged 28 entries for films during September 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Koyaanisqatsi

Koyaanisqatsi

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Double

The Double

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Ring

The Ring

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Atonement

Atonement

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Host

The Host

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Age of Adaline

The Age of Adaline

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

Going Clear: Scientology and the Prison of Belief

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Inside Job

Inside Job

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Margin Call

Margin Call

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hitman: Agent 47

Hitman: Agent 47

2015
×
Read the review Edit this entry