• Senior Year

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • He's All That

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Sophie: A Murder in West Cork

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★★

  • Leigh-Anne: Race, Pop and Power

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

  • Framing Britney Spears

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Rebecca

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★

  • After We Collided

    ½

  • The Kissing Booth 2

  • Dating Amber

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • Jesy Nelson:

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Angel of Mine

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ½

  • Ma

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Hustle

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

  • After

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Dumbo

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Leaving Neverland

  • Isn't It Romantic

  • Fighting with My Family

    ★★★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★