Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Ledge

The Ledge

2022
×
★★
Edit this entry  
28
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
26
John Wick

John Wick

2014
×
Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
03
Hush

Hush

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
½
Edit this entry  
29
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Choose or Die

Choose or Die

2022
×
½
Edit this entry  
08
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★
Edit this entry  
02
Blithe Spirit

Blithe Spirit

2020
×
Edit this entry  
27
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Tinder Swindler

The Tinder Swindler

2022
×
Edit this entry  
19
The Hangover

The Hangover

2009
×
Edit this entry  
07
King Richard

King Richard

2021
×
Edit this entry  
05
Rango

Rango

2011
×
Edit this entry  
03
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
Edit this entry  
23
Nanny McPhee and the Big Bang

Nanny McPhee and the Big Bang

2010
×
Edit this entry  
22
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
21
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Edit this entry  
31
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Invisible Monster

The Invisible Monster

2019
×
Edit this entry  
09
A Girl In A Fortress

A Girl In A Fortress

2019
×
Edit this entry  
09
Distances

Distances

2020
×
Edit this entry  
30
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
Edit this entry  
25
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★½
Edit this entry