John has logged 16 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Mask

The Mask

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Battle Royale II: Requiem

Battle Royale II: Requiem

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Babylon

Babylon

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Top Hat

Top Hat

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Gay Divorcee

The Gay Divorcee

1934
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Top Dog

Top Dog

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Times of Harvey Milk

The Times of Harvey Milk

1984
×
★★★★
Edit this entry  
05
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry