Sort by

Burger has logged 396 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pokémon the Movie: I Choose You!

Pokémon the Movie: I Choose You!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Star Wars Holiday Special

The Star Wars Holiday Special

1978
×
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rumble

Rumble

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
South Park: Post COVID: The Return of COVID

South Park: Post COVID: The Return of COVID

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
Edit this entry  
09
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★½
Edit this entry  
05
David

David

2020
×
Edit this entry  
04
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Memoria

Memoria

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry