Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Keep Sweet: Pray and Obey

Keep Sweet: Pray and Obey

2022
×
Edit this entry  
07
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Our Father

Our Father

2022
×
Edit this entry  
20
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fyre

Fyre

2019
×
Edit this entry  
06
The Invisible Thread

The Invisible Thread

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Yara

Yara

2021
×
Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
His Secret Life

His Secret Life

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
Loose Cannons

Loose Cannons

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bad Tales

Bad Tales

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Gladiators of Rome

Gladiators of Rome

2012
×
Read the review Edit this entry  
09
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Tear Along the Dotted Line

Tear Along the Dotted Line

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Katherine Ryan: Glitter Room

Katherine Ryan: Glitter Room

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★
Edit this entry  
06
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★½
Edit this entry  
30
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
28
Rush

Rush

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Benjamin

Benjamin

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★
Edit this entry  
14
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Hours

The Hours

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Edit this entry  
04
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Someone Great

Someone Great

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

The Incredibly True Adventure of Two Girls in Love

1995
×
★★★
Edit this entry  
07
Lost and Delirious

Lost and Delirious

2001
×
★★★
Edit this entry  
29
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry