• Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • Hubie Halloween

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★½

  • #Alive

  • Artemis Fowl

  • The Half of It

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Onward

    ★★★

  • Fantasy Island

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • His House

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Countdown

    ★★★

  • In the Tall Grass

  • Knives Out

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Rim of the World

  • Brightburn

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Happy Death Day 2U

    ★★

  • The Prodigy

    ★★★

  • Escape Room

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★½

  • Greta

    ★★★

  • The Nun

  • Suspiria

    ★★★½

  • The Darkest Minds

    ★★★

  • Ocean's Eight

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Unfriended: Dark Web

  • Love, Simon

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Eighth Grade

  • Wonder

  • Happy Death Day

    ★★½

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

  • Annabelle: Creation

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Casting JonBenet

  • Doctor Strange

  • Black Mirror: San Junipero

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

  • Split

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★★

  • Handsome Devil

    ★★★

  • La La Land

  • The Neon Demon

    ★★½

  • Raw

    ★★★★