Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Heavenly Creatures

Heavenly Creatures

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cam

Cam

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Secretary

Secretary

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paradise: Hope

Paradise: Hope

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Crash

Crash

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Overnight

The Overnight

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Glass House

The Glass House

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Final

The Final

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Brick

Brick

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Napoleon Dynamite

Napoleon Dynamite

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Excision

Excision

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Mary

American Mary

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Red State

Red State

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hostel

Hostel

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween

Halloween

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Crush

The Crush

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Angst

Angst

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Burning

The Burning

1981
×
Read the review Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Coherence

Coherence

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kids

Kids

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry