• Heavenly Creatures

    Heavenly Creatures

    ★★★½

    WHAT DID I JUST WATCH I LITERALLY CRIED AT THAT LAST PARTNOMFG WHATDHD I HATED THAG OMFG

  • Cam

    Cam

    ★★★

    this was crazy and freaky like withour ur online persona ur like nothing and thats so unsettling

  • Secretary

    Secretary

    ★★★

    processing

  • Shiva Baby

    Shiva Baby

    ★★★★

    rlly good i liked it i rlly like fast paced movies and it was cool to see everything take place during the shiva it rlly made everything more stressful AND DANIELLE AND MAYA R SOOO CUTE YASSSS we need more sapphic relationships without it having be the focus of the plot

  • Whiplash

    Whiplash

    ★★★★

    ok now im gonna do an sctusl journal thingy 
    if i could describe this movie in like one sentence it would be “wheres the line” bc thats what andrew syas and i was like 😲😲😲😲 because soooo true andrew. and the whole how do u win a music competition isnt it subjective is so funny because like i guess u can say that abt andrews whole thing abt becoming the greatest like what does it mean to actually become the…

  • Whiplash

    Whiplash

    ★★★★

    i can do that

  • Paradise: Hope

    Paradise: Hope

    ★★★★

    this was rlly good and made me rlly sad because shes just like me 😂😂😂

  • Requiem for a Dream

    Requiem for a Dream

    ★★★★★

    I GET THE HYPE I RLLY DO GET THE HYPE OMFG i literally think i found my new fav movie !! i love the cool little close up montage-y bits and the split screens and how they used them literally so inspiring i love it so much!! movies like this and like buffalo 66 rlly make me want to get into editing and post production i love it so much so much thought went into everything i love the three types of addiction theyre talking abt literally amazing i can watch this over and over again

  • Sex, Lies, and Videotape

    Sex, Lies, and Videotape

    ★★★

    awesome i love kt

  • Crash

    Crash

    ★★★½

    weird and cool

  • The Overnight
  • Imagine Me & You

    Imagine Me & You

    ★★★★

    AWESOME