• The Northman

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

  • Becoming Cousteau

    ★★½

  • Candyman

    ★★★½

  • The Cursed

    ★★★

  • Nitram

    ★★★

  • Titane

  • Lamb

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★

  • After Yang

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Yes Day

  • Petite Maman

    ★★★★★

  • Pleasure

    ★★★★

  • Luzzu

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Love in the Tinder age

  • Spelling the Dream

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Alone

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Breaking Surface

    ★★★

  • Acasă, My Home

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Alone

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Bombshell

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Jesus Is King

  • Jojo Rabbit

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • The Aeronauts

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Murder Mystery

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★