Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Scream VI

Scream VI

2023
×
Edit this entry  
06
The Whale

The Whale

2022
×
Read the review Edit this entry  
05
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
Edit this entry  
25
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
Edit this entry  
25
The Dropout

The Dropout

2022
×
Edit this entry  
17
j-hope IN THE BOX

j-hope IN THE BOX

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pamela, A Love Story

Pamela, A Love Story

2023
×
Edit this entry  
15
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
Read the review Edit this entry  
05
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Shotgun Wedding

Shotgun Wedding

2022
×
Edit this entry  
31
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Babylon

Babylon

2022
×
Edit this entry  
21
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Empire of Light

Empire of Light

2022
×
Read the review Edit this entry  
02
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard

Die Hard

1988
×
Edit this entry  
25
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
Edit this entry  
25
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
Edit this entry  
23
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Read prior review Edit this entry  
16
Roald Dahl's Matilda the Musical

Roald Dahl's Matilda the Musical

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Psycho

Psycho

1960
×
Edit this entry  
08
Corsage

Corsage

2022
×
Edit this entry  
06
Bad

Bad

1987
×
Read the review Edit this entry  
30
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dissident

The Dissident

2020
×
Edit this entry  
27
Ghislaine Maxwell: Filthy Rich

Ghislaine Maxwell: Filthy Rich

2022
×
Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
SHINee World V

SHINee World V

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
SHINee World V

SHINee World V

2016
×
Read prior review Edit this entry  
05
My Policeman

My Policeman

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Edit this entry  
05
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Blonde

Blonde

2022
×
Read the review Edit this entry  
29
Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

2022
×
Edit this entry  
25
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
Read the review Edit this entry  
19
This Is It

This Is It

2009
×
Edit this entry  
11
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry