• Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Fifty Shades Freed

  • Pitch Perfect 3

    ★★★

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Glass Castle

    ★★★½

  • Loving Vincent

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Phoenix Forgotten

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • Fifty Shades Darker

    ★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Casting JonBenet

    ★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★★

  • Fences

    ★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Allied

    ★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • 20th Century Women

    ★★★★

  • Split

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Jackie

    ★★★★

  • Lion

    ★★★★½

  • Amanda Knox

    ★★★★½

  • A Monster Calls

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★★★

  • Bad Moms

    ★★★

  • Blair Witch

    ★★

  • Nerve

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★½

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • Money Monster

    ★★★½

  • The Boss

    ★★½

  • My Big Fat Greek Wedding 2

    ★★½

  • Don't Think Twice

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★½

  • The Birth of a Nation

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Tallulah

    ★★★

  • Operation Avalanche

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★½

  • How to Be Single

    ★★★½

  • Sisters

    ★★★