• Eternals

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Halloween Kills

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • F9

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Separation

    ½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Half of It

    ★★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • My Spy

    ★½

  • Cats

    ½

  • Bombshell

    ★★

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Noelle

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Funhouse

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • VFW

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★½