k_andaluz has logged 323 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Discovery

The Discovery

2017
×
★★½
Edit this entry  
26
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Passengers

Passengers

2016
×
Edit this entry  
20
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dogville

Dogville

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Golden Compass

The Golden Compass

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
★½
Edit this entry  
08
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Samaritan

Bad Samaritan

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Birthday Girl

Birthday Girl

2001
×
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★½
Edit this entry  
25
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★½
Edit this entry  
24
Monster

Monster

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Westworld

Westworld

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry