k_andaluz has logged 28 entries for films during May 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Remember the Titans

Remember the Titans

2000
×
★★★½
Edit this entry  
27
Meet the Fockers

Meet the Fockers

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★
Edit this entry  
26
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Descendants

The Descendants

2011
×
★★★★
Edit this entry  
26
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bring It On: All or Nothing

Bring It On: All or Nothing

2006
×
Edit this entry  
23
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★
Edit this entry  
21
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
19
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Edit this entry  
18
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Edit this entry  
07
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Cocktail

Cocktail

1988
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★½
Edit this entry