Kielan has logged 336 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
The Court Jester

The Court Jester

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Burrow

Burrow

2020
×
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bishop's Wife

The Bishop's Wife

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

It's a Mad, Mad, Mad, Mad World

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bells of St. Mary's

The Bells of St. Mary's

1945
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Christmas in Connecticut

Christmas in Connecticut

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Who's That Knocking at My Door

Who's That Knocking at My Door

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The American President

The American President

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last Thing I Think About

The Last Thing I Think About

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Hugo

Hugo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Stairs

The Stairs

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Come Together

Come Together

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
The War Room

The War Room

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The High Level Bridge

The High Level Bridge

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
The Comey Rule

The Comey Rule

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The American President

The American President

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry