Kielan has logged 37 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Martian

The Martian

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Where Are My Pants?

Where Are My Pants?

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Analyze That

Analyze That

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Sleuth

Sleuth

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pandemia

Pandemia

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Thumbdrive

Thumbdrive

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Wanderlust

Wanderlust

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Il Posto

Il Posto

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

What's a Nice Girl Like You Doing in a Place Like This?

1963
×
Read the review Edit this entry  
09
The Sweater

The Sweater

1980
×
Read the review Edit this entry  
09
Margot at the Wedding

Margot at the Wedding

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bud Greenspan Presents Vancouver 2010: Stories of Olympic Glory

Bud Greenspan Presents Vancouver 2010: Stories of Olympic Glory

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Pete Davidson: SMD

Pete Davidson: SMD

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shannon

Shannon

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry