Sort by

k_schneider has logged 96 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Finding Dory

Finding Dory

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Brave

Brave

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cars

Cars

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Haunted House 2

A Haunted House 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Safe House

Safe House

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
American Pie

American Pie

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw IV

Saw IV

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
A Haunted House

A Haunted House

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Saw II

Saw II

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
Read the review Edit this entry  
01
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry