• The Son

  • No mires a los ojos

  • Padre Pio

    ★★★½

  • After Ever Happy

  • Voy a pasármelo bien

  • Orphan: First Kill

  • Wilderness

  • Nope

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

  • Hustle

    ★★★★

  • You Have to Come and See It

    ★★★★

  • Showing Up

    ★★★★★

  • Pacifiction

    ★★★★

  • Broker

    ★★★★

  • Elvis

  • Stars at Noon

  • Leila's Brothers

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Will-o’-the-Wisp

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

  • Smoking Causes Coughing

    ★★★½

  • Men

  • One Fine Morning

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • As We Hold Hands

  • Memory

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Camera Cafe: The Movie

  • Ambulance

    ★★★★

  • Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

  • The Contractor

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Dog

  • Alcarràs

  • This Much I Know to Be True

    ★★★★½

  • Lullaby

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • The Child

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Moonfall

  • Yamabuki

  • The Dream and the Radio

  • Meghdoot - The Cloud Messenger

  • Songs for living

  • The Plains

    ★★★★½

  • Answering the Sun

    ★★★★

  • Phantom Project

    ★★★½

  • Kafka for Kids

  • Becoming Male in the Middle Ages

  • Eami

    ★★★★

  • Met Mes

    ★★★½

  • Achrome

    ★★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

  • Broadway

  • Please Baby Please

  • Call Jane

  • Myanmar Diaries

  • The 355

  • The King's Man

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Being the Ricardos