Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
You Have to Come and See It

You Have to Come and See It

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
Edit this entry  
24
Radio Stories

Radio Stories

1955
×
★★★½
Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
Read the review Edit this entry  
24
The Survivor

The Survivor

2021
×
Edit this entry  
22
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Room in Town

A Room in Town

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jeremiah Johnson

Jeremiah Johnson

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Il Sorpasso

Il Sorpasso

1962
×
★★★½
Edit this entry  
19
Islands of Fire

Islands of Fire

1955
×
Edit this entry  
19
1986 Summer

1986 Summer

2018
×
Edit this entry  
18
Permanent Vacation

Permanent Vacation

1980
×
Edit this entry  
18
Chain Letters

Chain Letters

1985
×
Read the review Edit this entry  
18
Treasure Island

Treasure Island

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Padre Pio

Padre Pio

×
★★★½
Edit this entry  
15
The Son

The Son

×
Read the review Edit this entry  
14
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Pre Evolution Soccer's One-Minute Dance After a Golden Goal in the Master League

Pre Evolution Soccer's One-Minute Dance After a Golden Goal in the Master League

2004
×
Read the review Edit this entry  
12
Our Beloved Month of August

Our Beloved Month of August

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
04
I Did Not Die

I Did Not Die

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Marsh King’s Daughter

The Marsh King’s Daughter

×
Edit this entry  
31
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
Read the review Edit this entry  
30
Veneciafrenia

Veneciafrenia

2021
×
Edit this entry  
29
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Showing Up

Showing Up

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pacifiction

Pacifiction

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Stars at Noon

Stars at Noon

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
Leila's Brothers

Leila's Brothers

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
One Fine Morning

One Fine Morning

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Will-o’-the-Wisp

Will-o’-the-Wisp

2022
×
Edit this entry  
27
Broker

Broker

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Smoking Causes Coughing

Smoking Causes Coughing

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

Catherine Cohen: The Twist...? She's Gorgeous

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
After Ever Happy

After Ever Happy

2022
×
Edit this entry  
23
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Lullaby

Lullaby

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
¡Dolores guapa!

¡Dolores guapa!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
Lost and Beautiful

Lost and Beautiful

2015
×
Edit this entry  
17
Deerskin

Deerskin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Videodrome

Videodrome

1983
×
Edit this entry