• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★½

  • Ambulance

    ★½

  • X

    ★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight 2

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Good Boss

    ★★★★

  • The Getaway King

    ★★★★

  • The In-Laws

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Leave No Traces

    ★★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • PAW Patrol: The Movie

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Vortex

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Memoria

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Paris, 13th District

    ★★★½

  • Titane

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Far From the Tree

  • Loki

    ★★★½

  • F9

    ★★½