• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★

  • dreamlあnd

    ½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Morbius

  • Moon Knight

  • The Lost City

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★½

  • Turning Red

  • Moonfall

    ½

  • All of Us Are Dead

    ★★

  • Fresh

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★

  • Maguire-Man

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

  • Last of the Grads

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Hawkeye

  • All Too Well: The Short Film

  • How We Make Movies

  • We Couldn't Become Adults

    ★★★★★

  • Most Dangerous Game

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★★

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Beauty Of Nature

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Titane

    ★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Through the Curtain

  • LFG

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Free Time

  • The Beta Test

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★

  • Sweet Home

    ★★★½