Sort by

Kade has logged 277 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Swing Girls

Swing Girls

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
Edit this entry  
30
Reindeer Games

Reindeer Games

2000
×
★★★½
Edit this entry  
30
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ran

Ran

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Venom 3

Venom 3

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★½
Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Kung Fu Panda

Kung Fu Panda

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Prince and the Pauper

The Prince and the Pauper

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elephant

Elephant

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
23
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Maguire-Man

Maguire-Man

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fireplace 4K: Classic Crackling Fireplace from Fireplace for Your Home

Fireplace 4K: Classic Crackling Fireplace from Fireplace for Your Home

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
Death Note

Death Note

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Detachment

Detachment

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Through the Curtain

Through the Curtain

2021
×
Read the review Edit this entry  
16
Running From Rowan

Running From Rowan

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The peace group

The peace group

×
½
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Edit this entry  
11
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Most Dangerous Game

Most Dangerous Game

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry