Sort by

Kade has logged 23 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: The Entire History of You

Black Mirror: The Entire History of You

2011
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Fifteen Million Merits

Black Mirror: Fifteen Million Merits

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: The National Anthem

Black Mirror: The National Anthem

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Free Time

Free Time

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Irma la Douce

Irma la Douce

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Robbery

The Robbery

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Audition

The Audition

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lesson of the Evil

Lesson of the Evil

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry