Sort by

Kade has logged 35 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Warrior

Warrior

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Postcards from the Edge

Postcards from the Edge

1990
×
★★½
Edit this entry  
22
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
18
How to Play Baseball

How to Play Baseball

1942
×
★★★
Edit this entry  
18
How to Play Football

How to Play Football

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
18
How to Fish

How to Fish

1942
×
★★★½
Edit this entry  
18
How to Swim

How to Swim

1942
×
★★★
Edit this entry  
18
The Olympic Champ

The Olympic Champ

1942
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Art of Skiing

The Art of Skiing

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Belko Experiment

The Belko Experiment

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Beauty Of Nature

The Beauty Of Nature

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★
Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shield of Straw

Shield of Straw

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Edit this entry  
07
Boy

Boy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Fortune Cookie

The Fortune Cookie

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lenny

Lenny

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Mirror: The Waldo Moment

Black Mirror: The Waldo Moment

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry