RSS feed for Ozkan

Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • 2:22

  2:22

  ★★★

  This review may contain spoilers. I can handle the truth.

  Mistik bir film izledik. Yıldız haritaları ile oyun oynayan bir uçak gözleme kulesinde çalışan adamımız, bale gösterisinde izleyen sarışın kızımıza aşık olur. Tanıştıkları anda her gün aynı olayları yaşayan adamımız, olayları çözmeye çalışır. Aynı anı yaşaya yaşaya o gün geldiğinde kurtuluşu bulur. Sıkılmadan sevgili ile izlenir. Yıldızlar da kayar durmaz yerinde.

 • Escape Room

  Escape Room

  Öldürmeyen Allah öldürmez mantığı ile çekilen film. Gençlik hostel tarzı 1 film ile karşımızda. Hayatın sıkıcı yönlerini tatan 6 genç, bir aforizmalı küp sayesinde 1 gökdelende oyuna başlarlar. Başlarda korkunç başlayan bu ölüm oyunu, birbirlerini ölmesiyle ciddi bir hal alır. Kurtulanların olduğu bir film. Ben yapacağımı da yaparım bir sonuca bağlanması basite kaçtı. Birde ardında 10 bölüm 1 serüven bırakıyor. Alice kaçış odasında.

Popular reviews

More
 • Transit

  Transit

  ★★★★★

  2.Dünya savaşında, nazilerden kaçmaya çalışan yahudilerin, günümüzdeki versiyonu. Değişik bir açılışla başlayan film, ilerleyen dakikalarda muhteşem bir hal alıyor. Oyunculukların çok iyi olduğu bir film. Diyaloglar benzersiz. Senaryoda aksaklıklar olsa da izlettiriyor. Kısa yoldan işini halledemiyorsan uzun yolu tercih edersin

 • The Nile Hilton Incident

  The Nile Hilton Incident

  ★★★★

  Modern bir Agatha Christie. Fakat yaz gününde o deri ceket. Aman allahım. Facia.