Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Eve's Bayou

Eve's Bayou

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Eat Pray Love

Eat Pray Love

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Tree

The Last Tree

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lilya 4-ever

Lilya 4-ever

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry