Sort by
  • BEEF

    ★★★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★½

  • Making of The Last of Us

    ★★★★★

  • Harley Quinn: A Very Problematic Valentine's Day Special

    ★★★★

  • Teen Wolf: The Movie

    ½

  • Kurt Cobain: The Paradox of a Generational Icon

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★★½

  • The Menu

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★

  • Pearl

    ★★★★½

  • Bones and All

    ★★★★★

  • TÁR

    ★½

  • Inside the Mind of a Cat

  • Look Both Ways

    ★★★½

  • Day Shift

    ★★

  • DC League of Super-Pets

  • Nope

    ★★★★★

  • Bullet Train

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

  • The Sea Beast

  • Santa Barbara

    ★★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

  • Morbius

    ½

  • Moonshot

    ★★½

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★½

  • The Batman

    ★★

  • Uncharted

    ½

  • Kimi

    ★★★

  • Moonfall

    ★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Free Guy

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★½

  • Disclosure

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Peter's To-Do List

  • Knives Out

    ★★★★★

  • There's Something in the Water

    ★★★★½