Jeff has logged 67 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Van Gogh: Brush with Genius

Van Gogh: Brush with Genius

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Concussion

Concussion

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
20
Beslan: Three Days in September

Beslan: Three Days in September

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★
Edit this entry  
06
The Wiz Live!

The Wiz Live!

2015
×
★★½
Edit this entry  
28
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Spy Who Came in from the Cold

The Spy Who Came in from the Cold

1965
×
★★★★
Edit this entry  
25
Touching the Void

Touching the Void

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Night at the Museum: Secret of the Tomb

Night at the Museum: Secret of the Tomb

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sword of Doom

The Sword of Doom

1966
×
★★★★
Edit this entry  
04
Junun

Junun

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★
Edit this entry  
27
Draft Day

Draft Day

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Happy People: A Year in the Taiga

Happy People: A Year in the Taiga

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
Deli Man

Deli Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Tig

Tig

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Warriors

The Warriors

1979
×
★★★★
Edit this entry  
14
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Vacation

Vacation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Hercules

Hercules

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Minions

Minions

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Amy

Amy

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
18
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Cold in July

Cold in July

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spy

Spy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★½
Edit this entry  
24
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Big Bounce

The Big Bounce

1969
×
★½
Read the review Edit this entry