Jeff has logged 11 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Palm Beach Story

The Palm Beach Story

1942
×
★★★½
Edit this entry  
24
Slow West

Slow West

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Boxtrolls

The Boxtrolls

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Big Bounce

The Big Bounce

1969
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
19
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Crazy Love

Crazy Love

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Jack to a King: The Swansea Story

Jack to a King: The Swansea Story

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry